Slideshow
Slideshow
Slideshow
Slideshow

AUGIA spol .s r.o.
Vyšnokubínska 53/80
026 01 Vyšný Kubín
SLOVAKIA


Fax:       00-421-43-5863697
Mobil:     00-421-905914376
E-mail:   augia.sro@gmail.com
Site:       www.zvierka.sk


 


UNIVERZÁLNA
ZVIERKA ERIKA VÁM POMÔŽE,

KEĎ NA VÁS ZAČNE VŠETKO PADAŤ
ČO STIAHNETE UŽ NETREBA DRŽAŤ

  Univerzálna zvierka ERIKA je vynikajúcim pomocníkom pri stolárskych, kovoobrábačských alebo zváračských prácach.

Je vhodná do dielní, škôl, pre použitie doma, na záhrade, skrátka kdekoľvek je potrebné niečo upevniť. Namontuje sa na bežnú 3/4" oceľovú rúrku a dostanete zvierku ľubovoľnej dĺžky.

Špeciálna pružina - koncová zarážka. Pripravená k okamžitému použitiu. Je na rúrke bezpečne fixovaná zvrchu aj zo spodu vďaka špeciálnej pružine. Rúrku nedeformuje ani inak nepoškodzuje. Umožňuje jednoduché posúvanie a ukotvenie oproti zvierke. Uvoľňuje sa len zatlačením palca. Brzdiace prvky z tvrdenej ocele sú obojstranné a v prípade potreby ľahko vymeniteľné.

 

Uvidíte, že budete prekvapení, aký malý zázrak sa skrýva v malej krabičke. Naša zvierka ERIKA je malá, ľahká a pritom pevná. Je vyrobená z ocele, a preto jej oproti plastovým výrobkom nevadí teplota ani agresívne prostredie.

Univerzálna zvierka ERIKA je skutočne všestranným pomocníkom, a to nie len pre rôzne odvetvia priemyslu, ale aj pre domácich majstrov všetkých zručností a úrovní. Poslúži rovnako vnukovi, otcovi ako aj starému otcovi, ba ani priemerná žena ju nenechá bez povšimnutia. Pracovné rozpätie je veľmi rozsiahle, može to byť iba niekoľko centimetrov, ale pokojne aj šesť metrov, a, čo je zaujímavé, v každom mieste tejto dĺžky má rovnakú pevnosť zovretia, ktoré udáva kvalitná oceľová skrutka so závitom 16 mm.

Rýchlosť prestavenia pracovného rozpätia univerzálnej zvierky zo spomínaných niekoľko centimetrov na šesť metrov je úplne vo vašich rukách alebo, lepšie povedané, v nohách - to znamená ako rýchlo dokážete bežať popri 3/4" vodovodnej rúrke a pritom v jednej ruke ľahko držať nastaviteľnu čeľusť. Vodovodná rúrka 3/4" je nosným prvkom zvierky ERIKA. Táto rúrka musí byť však rovná, čistá a vôbec nevadí, že cez túto rúrku niekedy tiekla alebo bude tiecť voda.

 

Pre prácu so zvierkou ERIKA je vhodnejšia obyčajná vodovodná rúrka, ktorá je aj lacnejšia ako galvanizovaná rúrka, ale hlavne je bezpečnejšia. Pri používaní zvierky sa na vodovodnú rúrku vyvodzuje tlak cez zarážky nastaviteľnej čeľuste, čo spôsobuje poškodzovanie galvanického nánosu, ktoré by mohlo spôsobiť poranenie rúk pri manipulacii. Pre použitie je vhodná každá rúrka, ktorá vyhovuje STN 42 57 13, t. j. jej minimálny priemer je 26,5 mm a maximálny priemer nie je vačší ako 27,3 mm. Na jednom konci je potrebné, aby táto rúrka mala nepoškodený závit G 3/4" STN 01 40 34 a to asi 20 mm dlhý. Pre výber dĺžky rúrky by sme doporučili ku jednej zvierke ERIKA mať k dispozícii aspoň tri rúrky s odstupňovaním, napríklad po 500 mm. Optimálna dĺžka rúrky by mala byť o 250 mm dlhšia ako sťahované predmety.

Za týmto učelom sa v každej krabičke nachádzaju tri kusy pružiniek – koncových zarážok